Розпочато справи проти АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Ощадбанк"

Розпочато справи проти АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Ощадбанк"
57001 ПЕРЕГЛЯДІВ

Антимонопольний комітет почав розслідування проти "ПриватБанку" та "Ощадбанку". Були зафіксовані ознаки зловживання монопольним становищем на ринку послуг еквайрингу. Про це стало відомо від пресслужби Антимонопольного комітету України.

Антимонопольному комітету України за певний час вдалося встановити невідповідність дій певних учасників ринку, вони встановлювали завищену комісію за послуги фінансової установи, що включає здійснення розрахунків з підприємствами, що надають торговельні послуги, за операціями, що здійснюються з використанням платіжних карток через POS-термінали, і здійснення операцій по видачі готівки власникам банківських карток, що не є клієнтами кредитної організації. Варто зазначити, що подібні послуги надають близько 30 банків, проте лише АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Ощадбанк" мають можливість надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні у повному обсязі, саме тому, більша кількість співпраць саме з цими банками. На разі, йтиме процес з визначення, яка це була монополія, одноосібна чидвоосібна. Можливо, що ви вже стикалися з даною проблемою у вищезгаданих банках завищені комісії на операції.
Натомість, у своєму пресрелізі, ПриватБанк повідомив, що не отримував від Антимонопольного комітету України сповіщення про початок розгляду справи. І затвердили, що усі їхні дії є правовими, це стосується і вартості їх послуг.

Нагадаємо послідовність того, що відбувалося напередодні розслідування, а саме:

1) 23 березня 2021 року було сповіщено, що до Верховної Ради надійде пропозиція зменшити розмір комісії на міжбанківську процедуру.

2) 29 березня 2021 року заступник голови ПриватБанку заявив, що подібне врегулювання обійдеться не менше, ніж в 4 мільярди щороку.

3) 2 квітня 2021 року ПриватБанк та Ощадбанк дали оголошення, що готові поступово знизити розмір косії між банками.

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео