Як США, Канада та ЄС покарали Росію за Керч і Крим

  			Як США, Канада та ЄС покарали Росію за Керч і Крим
253818 ПЕРЕГЛЯДІВ

15 березня, США, Канада і Євросоюз , запровадили нові санкції проти Росії через інцидент у Керченській протоці в листопаді 2018 року і арешт українських моряків

Петро Порошенко назвав спільні дії Канади і США “потужним і триєдиним трансатлантичним ударом по російським планам окупувати Азовське море і Керченську протоку”.

Міністерства фінансів США (OFAC) додало до санкційних списків шістьох осіб і вісім компаній у відповідь на “російську агресію, що триває в Україні”.

Обмеження спрямовані проти “фізичних та юридичних осіб, причетних до безпідставного нападу” прикордонної служби ФСБ Росії на кораблі ВМС України в Чорному морі в районі Керченської протоки, пояснили в OFAC.

В МЗС Росії пообіцяли дати “практичну відповідь”.

“Сполучені Штати та наші трансатлантичні партнери не дозволять агресії Росії проти України, що триває, залишитися непоміченою”, – заявив Стівен Мнучін, міністр фінансів США. “Міжнародна спільнота рішуче налаштована проти військово-морських атак Росії в Керченській протоці, анексії Криму та підтримки незаконних виборів, які проводять сепаратисти на сході України”

США і партнери не допустять, щоб агресія Росії проти України залишилася непоміченою, заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін

Вашингтон також запровадив санкції щодо “оборонних підприємств, які діють у Криму”.

Коментуючи рішення, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала Росію негайно звільнити 24 українських моряки і повернути захоплені кораблі, а також забезпечити вільне і безперешкодне проходження через Керченську протоку і Азовське море.

До широкого санкційного списку зі 114 осіб в Канаді, окрім глави “Роснафти” Сєчіна, внесли зокрема керівника російського державного банку ВТБ Андрія Костіна, помічника президента Росії Андрія Фурсенко і голову “Роскомнадзору” Олександра Жарова.

Також до списку потрапили губернатор Тульської області Олексій Дюмін, глава Росгвардії Віктор Золотов і заступник міністра енергетики Андрій Черезов.

Канада також наклала обмеження на російські підприємства оборонного комплексу  “Туполєв”, “МіГ” і “Сухой”.

Таким чином з часу анексії Криму Росією, разом з новим доповненням, у санкційному списку Канади вже опинилися 435 фізичних і юридичних осіб.

Нові санкції Євросоюзу стосуватимуться восьми росіян. Це зокрема голова прикордонної служби ФСБ в анексованому Криму та Севастополі Сергій Станкевич, його заступник Андрій Шеїн і капітани кораблів “Дон”, “Смарагд” і “Суздалець”.

До списку включили двох співробітників ФСБ у Криму та командувача Південним військовим округом російської армії Олександра Дворнікова. Їм заборонять в’їжджати на територію країн ЄС. Якщо вони мають активи на території Євросоюзу, ці активи заморозять.

Коментуючи синхронні санкції США, Канади та ЄС  Петро Порошенко назвав їх “потужним і триєдиним трансатлантичним ударом по російських планах окупувати Азовське море і Керченську протоку”.

“Запорукою ефективності санкцій проти РФ є солідарність та єдність наших друзів та партнерів. Сьогодні вкотре цивілізований світ підтвердив, що Росії не зійде з рук агресія проти України та порушення міжнародного права” – заявив глава МЗС Павло Клімкін.

Связаться с нами: politica.chat@gmail.com

Мої відео