Відомо, скільки Гриценко на посаді глави міноборони списав і продав танків

Про це повідомляє прес-служба БПП.

У четвер на засіданні Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України голова ТСК Іван Вінник заявив, що колишній міністр оборони Анатолій Гриценко за дев’ять місяців перебування на посаді перевів 919 танків Т-72 у статус надлишкового майна з подальшою їх реалізацією на зовнішні ринки.

“Така кількість – це втричі більше, ніж є зараз на озброєнні у ЗСУ”, – зазначив Вінник. “Ми звернулися до Укроборонпрому, який спростував твердження, що танки Т-72 не обслуговуються і не стоять на озброєнні у ЗСУ”.

За його словами, Гриценком був створений у 2006 році департамент “надлишкового майна” у Міністерстві оборони, з метою продажу військової техніки Збройних сил України.

“Створення департаменту надлишкового майна – це був перший крок до руйнування української армії”, – зазначив посадовець.

За словами голови ТСК, створеною схемою розкрадання майна ЗСУ успішно користувались Тимошенко, Єхануров і Янукович.

“Не було ніяких критеріїв. Був критерій комерції, був критерій корупції і був критерій наявності попиту на певне майно ЗСУ на зовнішніх ринках”, – йдеться у повідомленні.

“У нас є весь реєстр таких довіреностей, по всіх операціях. Анатолій Степанович має нести спільну відповідальність з тими особами, які мають бути притягнені до відповідальності”, – стверджує народний депутат. “У надлишкове майно переводилася нова, якісна техніка, яка належить до другої категорії”. Він також додав, що танки Т-72, які були переведені у надлишкове майно, а в подальшому продані, були оцінені у 201 тисячу гривень

“Щоб з’ясувати і покарати винних, які призвели до повного роззброєння української армії і початку російської агресії у 2014 році”, – наголосив Вінник.

Зі свого боку, заступник міністра оборони Ігор Павловський наголосив, що можна було б зберегти тисячі людських життів на початку російської агресії, якби в армії було озброєння, яке раніше було продане за кордон.

Leave a Comment